Filtry powietrza przemysłowe

Filtry powietrza przemysłowe dla przemysłu chemicznego są prawdopodobnie najpopularniejszym rodzajem filtrów w przemyśle. Obecnie ich zastosowanie w różnych systemach rośnie z każdym dniem ze względu na rozwój technologiczny. Zastosowania takich filtrów sięgają od domowych odkurzaczy po systemy filtracji powietrza w elektrowniach.

Przemysłowe filtry powietrza znajdują zastosowanie w przemyśle metalowym, wydobywczym, spożywczym, papierniczym, chemicznym, produkcji materiałów budowlanych oraz obróbce drewna. Wiele procesów zachodzących w wyżej wymienionych branżach wiąże się z powstawaniem pyłów, emisją gazów oraz uwalnianiem innych substancji szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi. Filtr powietrza pomoże zmniejszyć te emisje, a także oczyści powietrze z obcych zanieczyszczeń.

Co warto wiedzieć o przemysłowych filtrach powietrza?

Jakość produkowanego filtra powietrza zależy w dużej mierze od zastosowania odpowiednich materiałów oraz zgodności z charakterystyką wkładu filtracyjnego mierzoną w mikronach. Przy produkcji filtrów przemysłowych dużą wagę przywiązuje się do doboru materiałów. Filtry muszą być w stanie wytrzymać wysokie ciśnienie. Doświadczenie produkcyjne jest jednym z ważnych czynników w produkcji filtrów, jeśli są produkowane przez doświadczonych ekspertów, będą służyć dłużej i chronić sprzęt i personel przed nieprzewidzianymi problemami.

Filtr powietrza to urządzenie służące do oczyszczania powietrza nawiewanego, a w niektórych przypadkach również wylotowego. Konstrukcja filtra zależy od rodzaju zanieczyszczenia i pożądanej czystości powietrza. W ramach każdej kategorii istnieje kilka rodzajów filtrów, w zależności od wydajności i rodzaju czyszczenia. Materiał filtracyjny to tkanina wykonana z włókien syntetycznych, natomiast rama wykonana jest z ocynowanej stali lub tworzywa sztucznego i w 100% podlega recyklingowi. Materiał, z którego wykonana jest rama, gwarantuje szczelność i odporność na czynniki zewnętrzne. ważny! W przypadku kontaktu z wilgocią nie ma obaw o zmiany korozyjne, a w wyższych temperaturach nie odkształcą się.

Jakie filtry powietrza są stosowane w przemyśle chemicznym?

W produkcji chemicznej stosuje się różne rodzaje filtrów. Zapewniają czyste powietrze i bezpieczną atmosferę dla pracowników oraz zapobiegają przedostawaniu się szkodliwych emisji (pyłów, gazów) do środowiska. Filtry workowe są najczęściej stosowane w przemyśle chemicznym, ale w niektórych przypadkach można również zastosować filtry nabojowe. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze odpowiedniego filtra powietrza dla przemysłu chemicznego warto skontaktować się z ich producentem i zamówić filtr odpowiadający Twoim potrzebom.

Główne problemy rozwiązane przez zainstalowanie specjalnych komponentów oczyszczających:

Jednym z najważniejszych zadań w przemyśle chemicznym jest oczyszczanie gazów. Gazy spalinowe emitowane przez różne piece w zakładach chemicznych spowodują poważne szkody dla środowiska i zdrowia ludzi. Materiały zatrzymujące zapobiegają przedostawaniu się do atmosfery nawet najdrobniejszych cząstek.

Zakres zastosowania filtrów powietrza do różnych celów

Przemysłowe filtry powietrza o stopniu filtracji zgrubnej: 25%, 40%, 50%, 85%, do sytuacji o niższych wymaganiach czystości powietrza, przeznaczone do redukcji zapylenia w powietrzu dostarczanym do wentylatorni spełniającej normalne wymagania. Filtry te służą do ochrony wymienników ciepła, pomieszczeń nawadniających, urządzeń automatyki i innych urządzeń w pomieszczeniach wentylacyjnych, a także sprężarek przed kurzem, minimalizując zanieczyszczenie ścian i sufitów w pobliżu urządzeń dystrybucji powietrza.

Filtry powietrza przemysłowe

Filtry powietrza przemysłowe

Przemysłowe filtry powietrza mogą być stosowane jako pierwszy krok czyszczenia przed bardziej wydajnymi filtrami. Filtry dokładne ePM 10 60%, 70%, 80% i ePM2.5 85%, 95% są szczególnie przydatne w sytuacjach, w których powietrze zawiera duże ilości pyłu. Ponieważ jednak spełniają zaostrzone wymagania dotyczące czystości powietrza, filtry te stosowane są również do zabezpieczania instalacji wentylacyjnych przed zanieczyszczeniami drobnymi osadami pyłowymi.

Filtry przemysłowe są dopasowane do Twoich potrzeb i mogą skutecznie spełniać swoją rolę w oczyszczaniu powietrza. Aby poprawić wydajność systemu, niezbędne jest regularne czyszczenie i wymiana filtrów. Jaka jest najlepsza wydajność filtra powietrza? Oczywiście skuteczność wychwytywania wszelkich zanieczyszczeń przy minimalnych oporach przepływu. Dostępne przemysłowe filtry workowe i kasetowe są produkowane w różnych rozmiarach i stopniach filtracji dla wysokich i średnich wymagań czystości IAQ. Nadają się na potrzeby przemysłu chemicznego.

W przemyśle chemicznym produkcja opiera się na wymagających procesach technicznych, które muszą zatem spełniać surowe normy bezpieczeństwa i higieny. Ochrona maszyn, ludzi i środowiska wymaga wydajnych systemów filtracji dostosowanych do specyfiki każdego procesu. Szkodliwe cząsteczki, bakterie i dym mogą negatywnie wpływać na jakość powietrza. Dlatego konieczna jest neutralizacja tych zanieczyszczeń. Przemysłowe wkłady filtracyjne i filtry workowe pomagają chronić ludzi, sprzęt i środowisko dzięki wysokowydajnym rozwiązaniom filtracyjnym.

Możesz również polubić…